A A A K K K
людям з порушенням зору
Відділ освіти, молодіжної політики та спорту Заболотівської селищної ради Коломийського району Івано-Франківської області

"СКОВОРОДА. НА МЕЖІ СВІТІВ"! ДО 300 - РІЧЧЯ ВІД ДНЯ НАРОДЖЕННЯ

Дата: 02.12.2022 21:16
Кількість переглядів: 81

Фото без опису  ✍️Видатний український філософ-містик, богослов, поет та педагог був чи не найцікавішою постаттю історії українського духу. Офіційних даних щодо цієї постаті, яка стала мегапопулярною вже за життя, збереглося небагато. Натомість є чимало легенд.

✍️Одна з найвідоміших легенд про Сковороду полягає у тому, що Григорій Савич умів передбачати долю. Доводять це двома історіями. Перша розповідає про його гостини у Києві. Мовляв, одного разу він приїздив у гості до друга Іустина.

✍️Пішов прогулятися Подолом – аж раптом відчув трупний запах. Сковорода зібрав речі і поїхав геть з міста, а за кілька тижнів у Києві розпочалася епідемія чуми, а місто закрили.

✍️За іншою легендою, Григорій Савич точно знав дату своєї смерті. За переказами, 9 листопада 1794 року після обіду поет узяв лопату, викопав собі могилу, потім пішов у кімнату, надів чисту білизну, підклав під голову сумку з власними пожитками і ліг спати, ніколи більше не прокинувшись.

РУДНИКІВСЬКИЙ ЛІЦЕЙ

Благословенні ви, сліди,

Не змиті вічності дощами,

Мандрівника Сковороди

З припорошілими саквами,

Що до цілющої води

Простує, занедбавши храми.

М.Рильський

3 грудня 2022 року виповнюється 300 років з дня народження Григорія Савича Сковороди – видатного українського філософа, просвітителя-гуманіста, поета, педагога, музиканта.

Григорій Сковорода посідає унікальне місце в історії української та світової культури. Він увійшов до списку 100 найбільших філософів світу, його твори перекладено багатьма мовами.

Людина обдарована, на диво розумна і талановита, при бажанні він міг взяти від життя все. Однак всі земні блага він віддав долі, попросивши взамін тільки одну, але найбільш значну цінність – свободу. Відомо, що приручити Г.Сковороду робила спробу сама московська цариця Катерина II, запрошуючи його на постійне проживання при дворі. Але у відповідь її посланцеві було сказано: «Я не покину Батьківщини. Мені моя сопілка і вівця дорожчі царського вінця».

Щасливий був коли творив, забуваючи про все на світі. Писав і гадки не мав про те, щоб заробити якусь копійчину чи потішити себе славою. Писав для себе та найближчих друзів: вірші, байки, афоризми, прозові та філософські твори. Але за життя Г.Сковорода не видав жодної книги. Натомість читачі його шукали самі, масово читали та цитували, переписували рукописи та пропагували їх.

Через роки та століття його талант бентежить людський розум і душу. Його спадщина – це цілюще джерело, з якого черпатимуть наснагу не одне покоління українців.

«Майбутнім ми маримо, а сучасним гордуємо:

ми прагнемо до того, чого немає, і нехтуємо тим,

що є, так ніби минуле зможе вернутись назад,

або напевно мусить здійснитися сподіване».

                                                               Григорій Сковорода

Образ Григорія Сковороди оточений переказами та легендами, які з вуст в уста передавалися десятками років. Величний, гордий мандрівник, філософ, письменник, музикант, Григорій Савич Сковорода зробив значний вклад в українську культуру і залишиться в пам’яті нації надовго.

Також не забудеться його любов до свободи, викарбувана на могилі: «Світ ловив мене, та не спіймав…»

Година спілкування "Вчення Григорія Сковороди і сучасність"у 8 класі, класний керівник Надія Леньковська

Фото без опису  Фото без опису

Фото без опису  Фото без опису

ОЛЕШКІВСЬКА ГІМНАЗІЯ

3 грудня виповнюється 300 років найвідомішому філософу, поету, гуманісту, просвітнику вісімнадцятого століття Григорію Сковороді. До цієї дати учнівське самоврядування Олешківської гімназії підготували інформаційну виставку - " Григорій Сковорода - втілення духу і мужності України". Для учнів 5 - 9 класів запропонували афоризми і кожну із цитат учні мали осмислити і записати той афоризм, який суголосний з думками, позицією. У кінці подякували всім учням за те, що прочитали, хоч важко було зробити вибір, однак прихильників Сковороди стало більше...

Фото без опису  Фото без опису

Фото без опису  Фото без опису

БАЛИНЦІВСЬКИЙ ЛІЦЕЙ ІМЕНІ ЯРОСЛАВА БАРНИЧА

Хоч не одне уже пройшло століття

З народження Сковороди

Та мудре його слово

Жило, живе і житиме завжди!

3 грудня 2022 року виповнюється 300 років від дня народження Григорія Сковороди – видатного українського філософа, просвітителя-гуманіста, поета, музиканта, педагога.

Постать Григорія Савича Сковороди у давній українській літературі – одна з найпомітніших. Вона належить до тих, що з плином часу дедалі більше ваблять уми поколінь. Письменник, філософ, композитор, співець, знавець багатьох мов, Сковорода дивував сучасників різнобічним талантом, енциклопедичними знаннями. Творчість Г.С. Сковороди має епохальне значення для розвитку української літератури.

Сковорода – цілий світ, в якому є багато цікавого для здобувачів освіти.📚

Враховуючи важливість постаті Григорія Сковороди, дев'ятикласники Балинцівського ліцею ім. Я. Барнича з своїми наставниками вшанували й осмислили інтелектуальне надбання Григорія Сковороди.

Було проведено урок- інтерв'ю "Стежками Григорія Сковороди". У бібліотеці ліцею оформлено виставку " Григорій Скрворода - джерело духовної величі".

Відомий філософ залишив нам багато оригінальних висловів, які містять глибоку й узагальнену думку: про істину та справедливість, про працю, щастя та нещастя, життя і смерть, швидкоплинний час, світ і темряву, тлінне й вічне, внутрішній світ людини. Слово Сковороди звучить як струни арфи, що їх торкнулася рука правдивого маестро. Майже все, що хвилювало мандрівного філософа, хвилює і нас сьогодні не в меншій мірі. Кожна епоха повинна братися за це завдання – вчитися читати наново ці «давні істини», дозволити текстам промовляти до нас.📋✒️

Фото без опису  Фото без опису

Фото без опису  Фото без опису

Фото без опису  Фото без опису

ТУЛУКІВСЬКА ГІМНАЗІЯ

3 грудня виповнюється 300 років із Дня народження мислителя, поета, педагога, видатного українського філософа Григорія Сковороди. Майже все, що хвилювало мандрівного філософа, хвилює і нас сьогодні. Григорій Сковорода і через три сотні літ залишається нашим сучасником, чиї мудрі поради допомагають нам у житті.

Фото без опису  Фото без опису

Фото без опису  Фото без опису

Фото без опису  Фото без опису

ІЛЛІНЕЦЬКИЙ ЛІЦЕЙ

ЗАБОЛОТІВСЬКИЙ ЛІЦЕЙ

3 грудня 2022 року виповнюється 300 років від дня народження Григорія Савича Сковороди - видатного українського просвітителя-гуманіста, філософа, поета, педагога.

У переддень відзначення трьохсотлітнього ювілею письменника провели з дев‘ятикласниками урок-екскурс : «Світ ловив мене, але не спіймав»

Фото без опису  Фото без опису


« повернутися

Вхід для адміністратора